Odnowa ulicy Krasickiego w Olsztynie – radosne wieści dla mieszkańców i kierowców

Niezwykle pozytywne wiadomości nadeszły z Ministerstwa Infrastruktury. Zapowiedziano, że Olsztyn otrzyma dofinansowanie w wysokości 2,3 miliona złotych na projekt pod nazwą „przebudowa konstrukcji nawierzchni jezdni ulicy Krasickiego”.

Informacja ta, przekazana przez Ministerstwo Infrastruktury, na pewno wywoła radość nie tylko wśród kierowców korzystających z ulicy Krasickiego, ale również mieszkańców osiedli Jaroty i Pieczewo. Zespół ds. Infrastruktury, Urbanistyki i Transportu działający w ramach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, wydał pozytywną opinię na temat podziału środków rezerwy subwencji ogólnej na rok 2024. Dzięki temu, Olsztyn otrzyma dodatkowe 2 349 669 złotych na odnowienie nawierzchni ulicy Krasickiego. Całość jest częścią większego projektu zatytułowanego „Rozwój transportu zbiorowego w Olsztynie – trakcja szynowa”.

„To inwestycja o kluczowym znaczeniu, a środki na jej realizację są równie ważne. Pozwolą one na odnowienie zniszczonej nawierzchni, co jest kluczowym elementem drugiego etapu budowy trakcji tramwajowej” – komentuje Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Przez ostatnie lata miasto miało już okazję dokonywać podobnych przedsięwzięć. W 2015 roku, podczas budowy pierwszej linii tramwajowej, udało się pozyskać dodatkowe fundusze unijne na renowację nawierzchni ulic. Szczególnie dotyczyło to tych fragmentów ulicy Sikorskiego, które nie były pierwotnie uwzględnione w tzw. projekcie tramwajowym. Dzięki temu udało się przeprowadzić remont trzech odcinków tej drogi: od skrzyżowania z ulicą Wilczyńskiego do skrzyżowania z ulicą Jarocką, fragment 80 metrów za skrzyżowaniem z ulicą Jarocką oraz od skrzyżowania z ulicą Tuwima do skrzyżowania z ulicą Dywizjonu 303.