Seria ranienia nożem przed gdańskim klubem: ranny mieszkaniec Elbląga wśród zatrzymanych

Przed jednym z nocnych klubów na gdańskiej ul. Elektryków, doszło do brutalnej napaści z użyciem noża. Incydent, który miał miejsce w niedzielę późnym wieczorem, skończył się tragicznie dla sześciu osób, które odniosły obrażenia. W gronie osób podejrzanych o zaangażowanie w ten akt przemocy znaleźli się 24-letni obywatel Węgier oraz 30-letni mieszkaniec Elbląga.

Podinspektor Magdalena Ciska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, przekazała Polskiej Agencji Prasowej informację o otrzymaniu przez policję zgłoszenia dotyczącego ataku nożownika. Zdarzenie miało miejsce w niedzielę około godziny 1:30 na ul. Elektryków.

Jedna z ofiar po uzyskaniu niezbędnej pomocy medycznej mogła bezpiecznie powrócić do domu. Pozostałe pięć osób musiało trafić do szpitala. W odpowiedzi na incydent, interweniujące służby zatrzymały dwóch podejrzewanych o zaangażowanie w napaść – 24-letniego Węgra oraz 30-letniego mieszkańca Elbląga. Na miejscu wydarzenia działały odpowiednie jednostki, w tym grupa dochodzeniowo-śledcza i technicy kryminalistyczni, którzy dokładnie zabezpieczyli miejsce zdarzenia, sporządzili dokumentację fotograficzną oraz zebrali wszelkie dostępne ślady.

Aktualnie policjanci skupiają się na wyjaśnieniu szczegółów zdarzenia, które zostanie następnie przekazane do dalszego postępowania prokuraturze.