Nastolatek zaatakował i zranił szefa pociągu na trasie Elbląg – Olsztyn, łamiąc mu nos

Informacja o agresywnym incydencie na linii kolejowej Elbląg – Olsztyn dociera do Straży Ochrony Kolei w Olsztynie. Zdarzenie polegało na tym, że jeden z pasażerów brutalnie zaatakował pracownika drużyny konduktorskiej. Funkcjonariusze SOK szybko reagują na incydent, aresztując agresywnego sprawcę, który złamał nos kierownikowi pociągu.

Środa, 21 lutego 2024 r., przyniosła nagłe wezwanie do interwencji dla patrolu Straży Ochrony Kolei. Komendant zmiany Regionalnej Komendy Straży Ochrony Kolei w Iławie skontaktował się telefonicznie z dyżurnym Posterunku Straży Ochrony Kolei w Olsztynie, informując go o sytuacji. Chodziło o agresywne zachowanie jednego z pasażerów, który naruszył nietykalność cielesną kierownika pociągu na trasie Elbląg – Olsztyn Główny. Funkcjonariusze SOK zostali natychmiast skierowani do działania.

Kiedy pociąg dotarł do stacji Olsztyn Główny, funkcjonariusze SOK zatrzymali sprawcę napaści na szefa pociągu. Jak się okazało, 18-latek zaatakował 54-letniego pracownika z powodu braku ważnego biletu i pieniędzy na jego zakup. Nastolatek uderzył mężczyznę w twarz, łamiąc mu nos.

Po przeprowadzeniu kontroli w systemach teleinformatycznych policji wyszło na jaw, że agresywny młodociany jest poszukiwany przez Komendę Powiatową Policji w Bartoszycach. Ten mieszkaniec powiatu Bartoszewskiego został przekazany w ręce olsztyńskich policjantów. Poszkodowany pracownik POLREGIO S.A. został przetransportowany do szpitala przez pogotowie ratunkowe. W wyniku incydentu pociąg na trasie Elbląg – Olsztyn Główny odniósł opóźnienie wynoszące 12 minut.