Przerażające zdarzenie na placu budowy ronda w Olsztynie: 35-letni pracownik porażony prądem

Na placu budowy ronda znajdującego się na przecięciu ulic Zientara-Malewska i Poprzeczna w Olsztynie, miało miejsce zdarzenie, które mogło mieć tragiczne skutki. Jak wynika z początkowych informacji śledczych, ofiarą nieszczęśliwego zdarzenia był 35-letni robotnik.

Incydent nastąpił dzisiaj (5 kwietnia) w pobliżu godziny 15:00. – Nasze pierwsze ustalenia sugerują, że podczas prac przy konstrukcji nowego ronda na skrzyżowaniu ulic Zientary-Malewska i Poprzeczna do doszło do zerwania linii energetycznej. Ofiarą okazał się 35-letni pracownik – relacjonował starszy aspirant Jacek Wilczewski z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Zgodnie ze świadectwem obserwatorów, od ulicy Poprzecznej aż do Trackiej utworzył się znaczny korek drogowy. Na miejscu zdarzenia natychmiast pojawili się strażacy, policja oraz jednostka medyczna. Dla kierowców wprowadzono tymczasowo ruch wahadłowy.

Aktualizacja z godz. 15:54

Śledztwo policyjne wskazuje na nieszczęśliwy wypadek podczas prac budowlanych. – Gdy operator koparki załadunkowej przenosił ziemię na ciężarówkę, zahaczył o linię energetyczną zasilającą miejskie oświetlenie. 35-letni robotnik, który w tym czasie znajdował się pod koparką, doznał porażenia prądem. Mężczyzna był świadomy i nie odnotowano u niego żadnych obrażeń fizycznych. Jednak skarżył się na drętwienie palców i inne drobne dolegliwości. Został przewieziony do szpitala w celu obserwacji – informuje młodszy aspirant Jacek Wilczewski z olsztyńskiej Komendy Miejskiej Policji.

Na miejscu incydentu natychmiast wezwano firmę odpowiedzialną za naprawę uszkodzeń linii energetycznej. Planowana jest również wizyta grupy operacyjno-procesowej, która przeprowadzi wszystkie niezbędne działania w kontekście art. 160 Kodeksu Karnego, dotyczącego narażenia człowieka na utratę życia lub zdrowia. Według raportu policji, ruch drogowy na trasie ulic Tracka i Poprzeczna wrócił już do normalności.