Problem z ruchem drogowym w Olsztynie na osiedlu Zatorze: Nieostrożny kierowca lekceważy surowe warunki atmosferyczne

Od poranka, funkcjonariusze policji nieustannie ostrzegają o trudnych warunkach panujących na drogach, apelując do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Niestety, mężczyzna w wieku 50 lat dowiedział się o tym na własnej skórze – jego chwila dekoncentracji skutkować będzie koniecznością odwiedzenia warsztatu mechanicznego.

Olsztyn jest nawiedzany przez przelotne opady deszczu od kilku dni. Na licznych drogach miejskich, zwłaszcza tych zlokalizowanych na osiedlach, można zaobserwować duże ilości wilgotnych liści. Połączenie tych dwóch czynników tworzy niebezpieczną mieszankę, co na własnej skórze przekonał się jeden z kierowców, podróżujących dzisiejszego dnia po mieście.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie podczas analizy miejsca zdarzenia ustalili, że 50-letni mężczyzna jadący aleją Sybiraków nie zachował należytej ostrożności. W rezultacie najechał na tył pojazdu jadącego zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Mł. asp. Andrzej Jurkun przekazał, że na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie doznał obrażeń.

Policjanci głośno apelują: panujące na drogach warunki są bardzo ciężkie, a nawet najmniejsza chwila nieuwagi może skutkować tragicznymi konsekwencjami.