Zmiana na stanowisku dyrektora Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego

Koniec z niepewnością dotyczącą kierownictwa Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego. Komisja konkursowa po raz drugi przeprowadziła procedurę wyboru dyrektora tej prestiżowej olsztyńskiej instytucji kulturalnej, tym razem jednak zakończoną sukcesem.

Decyzja zapadła. Prezydent Olsztyna i jednocześnie przewodniczący komisji konkursowej, Piotr Grzymowicz, oficjalnie ogłosił, że rekomendacją do objęcia stanowiska dyrektora OPiOA została obdarzona Magdalena Pilska-Piotrowska. Znana w środowisku profesjonalistka jest już od ośmiu lat związana z działalnością olsztyńskiej placówki. Wcześniej pełniła funkcję kierownika Działu Multimediów i Obsługi Technicznej, a od lutego ubiegłego roku stoi na czele Działu Popularyzacji Nauki i Obsługi Technicznej.

Podczas procesu wyboru, komisja konkursowa szczegółowo analizowała kwalifikacje każdego z kandydatów. Ogromną wagę przywiązano także do prezentowanej przez nich wizji funkcjonowania Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego. Szczególnie pod lupą znalazły się takie aspekty jak cele, misja instytucji, założenia programowe, plan zarządzania finansami oraz strategia kreowania wizerunku.

Magdalena Pilska-Piotrowska zasłużyła na uznanie komisji nie tylko dzięki swojej pasji do astronomii, ale także ze względu na szczegółową znajomość specyfiki działania instytucji. Jak podkreślił prezydent Grzymowicz, jej gruntowne zrozumienie możliwości drzemiących w zespole oraz świadomość istoty prowadzonych aktualnie projektów modernizacyjnych, to walory nie do przecenienia.

Jeżeli Magdalena Pilska-Piotrowska zaakceptuje warunki zaproponowanego trzyletniego kontraktu, od 1 grudnia będzie oficjalnie pełnić funkcję dyrektora OPiOA.