Powstanie nowa noclegownia dla bezdomnych

Budowa nowego schroniska dla bezdomnych staje się faktem. Umowa na realizację zadania właśnie została zawarta. Niszczy się i nie spełnia swoich podstawowych funkcji. Obecny budynek ul. Towarowa 18, który służył jako schronisko dla bezdomnych, wkrótce zniknie z powierzchni ziemi i zostanie zastąpiony zupełnie nowym obiektem.

„W obecnej noclegowni sypie się dach, pękają ściany, a odkąd powstała obwodnica cała konstrukcja drga, gdy w pobliżu przejeżdżają ciężkie pojazdy. Konstrukcja jest tak specyficzna, że latem jest gorąco, a zimą zimno. Przez nieszczelne okna wciąż wieje. Robimy co możemy, remontujemy, ale obiekt nie spełnia już norm dla noclegowni, również tych przeciwpożarowych” – dyrektor noclegowni i schroniska dla bezdomnych w Olsztynie, Robert Kuchta.

Noclegownia będzie miała jedno piętro. Cztery pokoje z 18 łóżkami, dwa pokoje z 10 łóżkami i pięć pokoi przystosowanych dla osób niepełnosprawnych. Z obiektu może korzystać 97 osób.

„Teren budowy przekażemy wykonawcy w drugiej połowie kwietnia. Czas realizacji tego zadania to 18 miesięcy od momentu przejęcia placu”. – informuje dyrektor wydziału inwestycji miejskich Urzędu Miasta Olsztyna, Krzysztof Śmieciński.

Inwestycja to wartość około 4,9 mln złotych.