Poszukiwania sprawcy śmiertelnego potrącenia w gminie Miłomłyn podczas świąt Bożego Narodzenia

W świąteczny poniedziałek, 25 grudnia, w gminie Miłomłyn (powiat ostródzki) doszło do tragicznego incydentu – śmiertelnego potrącenia mężczyzny na drodze serwisowej przy trasie S7. Funkcjonariusze policji oraz służby ratunkowe zmagali się z tym dramatycznym zdarzeniem, a równocześnie rozpoczęły się intensywne poszukiwania osoby, która jest odpowiedzialna za ten wypadek.

Informacja o potrąceniu została przekazana dyżurnemu ostródzkiej komendy policji tuż po godzinie 20:00 w Wigilię. Zgłoszenie dotyczyło drogi serwisowej na wysokości miejscowości Piławki, położonej w gminie Miłomłyn. Według osób zgłaszających, mężczyzna był nieprzytomny, ale dawał oznaki życia.

Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano służby ratunkowe. Pomimo podjętych działań reanimacyjnych, nie udało się uratować życia potrąconego – obrażenia były zbyt poważne. Na miejscu nie odnaleziono jakichkolwiek dokumentów tożsamości poszkodowanego.

Na miejscu zdarzenia działania podjęli również policjanci, technik kryminalistyki oraz grupa dochodzeniowo-śledcza. Zabezpieczono ślady wskazujące, że potrącenie mężczyzny nastąpiło przez pojazd. Wstępne ustalenia wskazują, że sprawca mógł poruszać się Skodą Fabią lub Skodą Roomster w brązowym odcieniu (ceglasty, rudy).

W Drugi Dzień Świąt, 26 grudnia, udało się ustalić tożsamość ofiary. Był to 37-letni mieszkaniec gminy Zalewo. Wobec powagi sytuacji – śmiertelnego potrącenia i ucieczki ze miejsca zdarzenia – Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie zarządził alarm dla całej jednostki w celu odnalezienia sprawcy. Poszukiwania są kontynuowane.

Każda osoba, która mogłaby pomóc w ustaleniu danych pojazdu lub tożsamości sprawcy tej tragedii, jest proszona o niezwłoczny kontakt z policją.