Poszukiwania "Ludzi Dobrej Woli": akcja honorująca charytatywne działania

Podczas gdy głównym celem poszukiwań „Ludzi Dobrej Woli” jest docenienie osób, firm lub instytucji, które w ubiegłym roku poświęciły swój czas i zasoby na aktywną pomoc potrzebującym, trwa obecnie proces zbierania zgłoszeń do tego przedsięwzięcia.

W bieżącym roku odbędzie się XXI ceremonia wręczenia nagród, podczas której specjalnie przygotowane statuetki trafią w ręce laureatów. Przez okres 2020-2022, ze względu na wybuch pandemii oraz konfliktu zbrojnego na Ukrainie, konkurs był zawieszony. Mimo to napłynęły propozycje uhonorowania osób, które mimo tych przeciwności, nie przestały działać charytatywnie. Te wnioski będą rozpatrywane podczas tegorocznej edycji konkursu.

Ewa Kaliszuk, zastępca prezydenta Olsztyna, podkreśla, że tytuł „Człowieka Dobrej Woli” jest przyznawany za bezpłatną i bezinteresowną pracę społeczną prowadzoną w Olsztynie w ciągu minionego roku kalendarzowego. Nie ma znaczenia miejsce, w którym osoba lub organizacja prowadziła swoje działania, ani gdzie mieszkają. Każdy, kto chce zgłosić kandydata, może nominować dowolną ilość osób.

Jeszcze do 30 września kapituła konkursu, stojąca pod honorowym przewodnictwem prezydenta Olsztyna, oczekuje na zgłoszenia. Ceremonia wręczenia statuetek zaplanowana jest na październik tego roku.