Celebracje 25-lecia Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego

W najbliższą niedzielę, 24 września, mieszkańcy Olsztyna będą mieli okazję do wspólnego obchodzenia ćwierćwiecza istnienia Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Spotkanie odbędzie się na Starym Mieście w Olsztynie, gdzie organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla osób w każdym wieku. Start pikniku zaplanowano na godzinę 13:00.

Impreza przyciągnie nie tylko mieszkańców stolicy regionu, ale również zainteresowanych z całego województwa. Wydarzenie będzie miało miejsce na kilku lokalizacjach – starówce, Targu Rybnym oraz Parku Podzamcze.

Goście wydarzenia będą mogli poznać bliżej działalność jednostek samorządu województwa, skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, spróbować kulinarnych specjałów regionu oraz cieszyć się muzyką na żywo.

Targ Rybny zamieni się w Białe Miasteczko – miejsce, gdzie będzie można skorzystać z darmowych badań profilaktycznych oraz odwiedzić stoiska medyczne regionalnych placówek zdrowia.

Na Starym Rynku planowany jest kiermasz regionalnych produktów. Będzie tam również okazja do poznania działalności różnych jednostek organizacyjnych samorządu województwa.

W Parku Podzamcze zorganizowane zostaną miasteczko drogowe oraz miasteczko rycerskie. Dodatkowo, wydarzenia będą miały miejsce także w Galerii Usług – zaplanowano tam dwa spektakle muzyczne, a także w Kościele Ewangelickim, gdzie wystąpi Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. Feliksa Nowowiejskiego.

O godzinie 17:20 na scenie Amfiteatru im. Czesława Niemena pojawi się zespół Enej, który zaprezentuje swoje największe hity. Po koncercie odbędzie się jubileuszowy quiz o Koperniku, a wieczór zakończy koncert Golec uOrkiestra oraz pokaz laserów.