Konwent Tatuażu powraca do Olsztyna z drugą edycją

W nadchodzący weekend mieszkańcy Olsztyna będą mieli okazję uczestniczyć w drugiej edycji Konwentu Tatuażu, które odbędzie się w Kuźni Społecznej. Wydarzenie zgromadzi ponad 30 profesjonalnych tatuatorów z różnych zakątków Polski, którzy pokażą swoje unikalne umiejętności w sztuce tatuażu oraz rywalizować w różnych kategoriach.

Poprzednia odsłona Konwentu Tatuażu cieszyła się dużym powodzeniem, przyciągając szerokie spektrum grup wiekowych zainteresowanych tą sztuką. Uczestnicy mieli szansę obserwować proces tworzenia tatuażu z bliska, jak również zadawać pytania ekspertom na temat ich fachu. Druga edycja wydarzenia zapowiada się równie atrakcyjnie – tym razem do Olsztyna zawita ponad 30 artystów tatuażu, którzy zaprezentują swoją różnorodność stylów i zmierzą się w rywalizacji o tytuł najlepszego z najlepszych. Event odbędzie się w sobotę i niedzielę (23 i 24 września) w lokalu Kuźni Społecznej położonym przy ulicy Marka Kotańskiego 1.

Izabela Smol, jedna z organizatorek Konwentu Tatuażu, zapowiedziała, że uczestnicy mogą spodziewać się wielu konkursów. Tatuatorzy będą mieli okazję rywalizować w różnych kategoriach, a jedną z nowości tegorocznej edycji jest kategoria „tatuaż wygojony”. Dzięki temu uczestnicy będą mogli ocenić efekt końcowy po pełnym procesie gojenia tatuażu.

Aneta Filipowicz, reprezentująca Kuźnię Społeczną, dodała, że pierwsza edycja Konwentu przyciągnęła wiele osób, które były po prostu ciekawe tego jak wygląda taka impreza. Interesowało ich jak wygląda praca tatuatora, jak wykonuje się tatuaż i jacy ludzie są zaangażowani w tę profesję. Zauważyła również, że po pierwszej edycji wiele osób zdecydowało się na swoją pierwszą przygodę z tatuażem.