Podsumowanie działań olsztyńskiej straży drogowej podczas weekendu

W trakcie minionego weekendu, siły policyjne z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego były zaangażowane w reagowanie na miejsce 2 wypadków drogowych oraz 31 kolizji. Zadaniem funkcjonariuszy było utrzymanie porządku na drogach i zapewnienie bezpieczeństwa dla wszystkich biorących udział w ruchu drogowym.

W ostatnią sobotę, datowaną na 9 grudnia 2023 roku, tuż przed godziną 15:00, dyżurny oficer Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie został powiadomiony o incydencie drogowym. Miało miejsce na trasie S7 (10 km 9 hm) niedaleko miejscowości Waplewo. W zdarzeniu brały udział dwa pojazdy – bus marki Opel oraz samochód ciężarowy.

Na podstawie pierwszych ustaleń oficerów, którzy przybyli na miejsce incydentu, można stwierdzić, że 37-letni kierowca busa, z nieustalonych jeszcze przyczyn, niespodziewanie skierował swój pojazd na pas awaryjny. Jego bus zahaczył o przemieszczający się tam samochód ciężarowy, po czym uderzył w bariery energochłonne, co doprowadziło do przewrócenia pojazdu. Badanie przeprowadzone przez policję za pomocą alkomatu wykazało, że wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

W wyniku tego niefortunnego zdarzenia drogowego, sześć osób zostało zabranych do szpitala. Policjanci sporządzili szczegółowy raport z incydentu i rozpoczęli dochodzenie mające na celu wyjaśnienie dokładnych przyczyn i okoliczności zdarzenia.