Planowane działania saperskie w Olsztynie – ewakuacja i zamknięcie ulicy Sielskiej

Przedstawiciele olsztyńskiej policji poinformowali o planowanym na wtorek (12.12.2023 r.) około godziny 8:00 przystąpieniu do neutralizacji niewybuchu, odkrytego na placu budowy przy ulicy Sielskiej w Olsztynie. W związku z tymi pracami, konieczna może być ewakuacja mieszkańców budynków mieszkaniowych i użytkowników lokali usługowych znajdujących się w promieniu 500 metrów od miejsca znalezienia niewybuchu. Istnieje również prawdopodobieństwo tymczasowego zamknięcia ulicy Sielskiej. Funkcjonariusze apelują do mieszkańców, by na czas przeprowadzania tych działań opuścili swoje domy i przenieśli się do bezpiecznych miejsc.

Informacja odnośnie znalezienia niewybuchu przyszła do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w piątek (08.12), kiedy to oficer dyżurny został powiadomiony o odkryciu niebezpiecznego obiektu podczas prac budowlanych przy ulicy Sielskiej. Na miejsce natychmiast wysłano patrole policyjne, w tym specjalistyczną grupę rozpoznania minersko-pirotechnicznego, która zadbała o zabezpieczenie terenu wokół znaleziska. Policja zdecydowała także o ewakuacji osób znajdujących się w najbliższym otoczeniu miejsca znalezienia niewybuchu.

Ponowne zgłoszenie dotyczące niewybuchu wpłynęło do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w poniedziałek (11.12.2023 r.). Tym razem zidentyfikowano kolejny niebezpieczny obiekt na placu budowy przy ulicy Sielskiej. Wobec tego, zaplanowano na wtorek (12.12.2023 r.) kolejne działania saperskie. W związku z tym, możliwa jest potrzeba ewakuacji mieszkańców z okolicznych budynków oraz zamknięcia ruchu na ulicy Sielskiej. Policja apeluje do mieszkańców, aby na czas neutralizacji niewybuchu opuścili swoje domy i przenieśli się do bezpiecznych miejsc.