Podopieczni Domu Dla Dzieci w Olsztynku gościli w swoim domu przedstawicieli lokalnej policji

Młodzi mieszkańcy Domu Dla Dzieci w Olsztynku z niecierpliwością oczekiwali na przybycie Świętego Mikołaja, ale niespodzianka była jeszcze większa. Do ich domu zawitali również policjanci z pobliskiego Olsztyna i samego Olsztynka. Podczas tej wyjątkowej wizyty funkcjonariusze opowiedzieli o codzienności służby policyjnej. Jednym z najbardziej emocjonujących momentów była prezentacja przewodniczki policyjnego psa wraz ze swoim czworonogiem oraz pokaz sprzętu wykorzystywanego przez stróżów prawa. Podczas spotkania nie zabrakło również rozmów motywacyjnych skierowanych do młodzieży, które miały na celu zachęcenie do rozważenia kariery w policji.

Na zaproszenie organizacji „Fundacja Komandosi Życia”, 6 grudnia 2023 roku, policjanci z Olsztyna i Olsztynka odwiedzili podopiecznych Domu dla Dzieci w Olsztynku. W czasie spotkania z okazji mikołajek, młodzi ludzie mieli okazję dowiedzieć się jak wygląda dzień funkcjonariusza policji. Przedstawiciele zespołu ds. prewencji podzielili się ze zgromadzonymi swoimi doświadczeniami zdobytymi podczas policyjnych interwencji i opowiedzieli o tajnikach służby. Młodzież z dużym entuzjazmem włączyła się do dyskusji, zadając wiele pytań. Policjanci mówili również o kryteriach rekrutacyjnych oraz zaletach zawodu policjanta.

Bez wątpienia jednym z najbardziej ekscytujących momentów spotkania było pojawienie się „Borysa”, emerytowanego psa patrolowo-tropiącego, którym oprowadzała starszy posterunkowy Aleksandra Jurkowska. Prezentacja policyjnego sprzętu również wywołała ogromne zainteresowanie wśród młodych gości. Na zakończenie spotkania każdy z uczestników miał okazję zrobić pamiątkowe zdjęcie.