Po ataku nożem na stacji paliw w Olsztynie, napastnik trafi na 3 miesiące do aresztu

Indywidualność, która zagrażała bezpieczeństwu pracowników stacji benzynowej ulokowanej przy ul. Lubelskiej w Olsztynie, używając do tego celu noża, została postawiona przed sądem. Wyrok zapadł na natychmiastowe umieszczenie go w areszcie na okres trzech miesięcy.

Przerażające wydarzenia miały miejsce 17 marca, w niedzielne popołudnie o godzinie 19:30. Funkcjonariusze policji zajęci tankowaniem służbowego auta na wspomnianej stacji paliw zostali zaalarmowani przez przestraszoną kobietę. Kobieta ostrzegała ich przed wejściem do budynku stacji, informując o obecności wewnątrz niebezpiecznego mężczyzny uzbrojonego w nóż, który terroryzował pracowników.

Kobiecie nie było wiadomo, że ostrzega funkcjonariuszy prawa, jako że ci byli w danym momencie poza służbą. Mimo to, natychmiast podjęli działania, wkroczyli do budynku stacji i efektywnie unieszkodliwili zagrożenie. Na szczęście atak nożownika zakończył się bez ofiar.

Za sprawcą, którym okazał się 32-letni mężczyzna, natychmiast zamknięto kraty aresztu. Usłyszał on zarzuty dotyczące kierowania gróźb karalnych i spędzi w areszcie następne trzy miesiące.