Planowany remont wiaty na olsztyńskim targowisku

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie zaproponował przetarg, którego celem jest remont wiaty numer 2 na miejskim targowisku, zlokalizowanym przy ulicy Grunwaldzkiej. Targowisko to gromadzi około 70 różnych stanowisk handlowych. Do przetargu wpłynęła tylko jedna oferta.

Miejskie targowisko przy ul. Grunwaldzkiej w Olsztynie od dawna jest popularnym miejscem, gdzie mieszkańcy mogą zakupić wszelkiego rodzaju produkty – od świeżych owoców i warzyw, przez odzież, aż do dekoracji domowych. W ciągu ostatniego roku odnotowano wzrost liczby umów najmu i dzierżawy o ponad 30 procent. Na terenie targowiska znajduje się około 70 budynków o charakterze handlowym i magazynowym, 128 ławek (z czego 100 jest zadaszonych), 60 stanowisk dla pojazdów handlowych, pięć pawilonów murowanych i trzy wiaty. Mimo to, infrastruktura targowiska wymaga modernizacji.

Prace remontowe mają rozpocząć się po sfinalizowaniu umowy z wykonawcą, który będzie miał 60 dni na przeprowadzenie wszystkich prac. Termin składania ofert upłynął 25 września. Do Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu wpłynęła jedna propozycja, jej wartość wynosi 67 404 złote. Jednak na realizację tego zadania przeznaczono jedynie 50 tysięcy złotych. Decyzję w tej sprawie podejmą władze miasta po dokładnym przestudiowaniu oferty.

W trakcie prac remontowych, handlowcy będą mogli korzystać z innych zadaszonych ławek oraz tych bez zadaszenia.

Pomysł na modernizację targowiska przy ul. Grunwaldzkiej nie jest nowy. Właściwie, sześć lat temu miasto otrzymało koncepcję jego przebudowy, która zakładała między innymi zadaszenie terenów handlowych i utworzenie nowych hal targowych oraz parkingu na 200 pojazdów.