Interwencja poza służbą: Olsztyński policjant ratuje człowieka przed targnięciem się na swoje życie

Dnia 25 września, poniedziałkowy wieczór przyniósł dramatyczne wydarzenia na olsztyńskim osiedlu Generałów. Jeden z bloków stał się areną desperackiego czynu 39-letniego mężczyzny, który postanowił odebrać sobie życie. Na szczęście, przypadkowo przebywający tam po godzinach pracy policjant, zauważył niepokojącą sytuację i podjął interwencję.

Z relacji tego funkcjonariusza wynika, że podczas drogi powrotnej z pracy napotkał na swojej drodze człowieka, którego nietypowe zachowanie wywołało niepokój. Policjant, mając doświadczenie w pracy z różnymi ludźmi i sytuacjami, dostrzegł oznaki potencjalnej próby samobójczej.

Funkcjonariusz bez wahania poprosił swoją towarzyszącą mu partnerkę o rozpoczęcie rozmowy z mężczyzną w kryzysie, co miało go odciągnąć od myśli o samobójstwie. Tymczasem sam skontaktował się ze służbami ratowniczymi, informując o zaistniałej sytuacji.

Niebawem na miejsce zdarzenia dotarł patrol policji oraz ekipa ratownictwa medycznego. Dzięki szybkiej reakcji, 39-latek otrzymał niezbędną pomoc specjalistów. Mężczyzna został później przekazany pod opiekę lekarzy, gdzie mógł liczyć na profesjonalne wsparcie i pomoc.