Neutralizacja niebezpiecznego niewybuchu przy ul. Sielskiej w Olsztynie przez saperów

Zespół saperów interweniował na placu budowy znajdującym się w pobliżu lotniska Dajtki w Olsztynie, gdzie odkryto nieeksplodowaną bombę. Zostało to zrobione jako środek ostrożności, aby zapewnić bezpieczeństwo miejscowej społeczności.

Starsza posterunkowa Paulina Żur, reprezentująca zespół prasowy policji w Olsztynie, poinformowała o konieczności ewakuacji mieszkańców przyległych do miejsca znalezienia niewybuchu. Decyzja o tym została podjęta w kontekście działań prowadzonych przez saperów.

Ewakuacja obejmowała ludzi mieszkających i pracujących w budynkach i lokalach usługowych znajdujących się w odległości 500 metrów od miejsca, gdzie znaleziono bomby. Dodatkowo, dla bezpieczeństwa publicznego, zamknięto ulicę Sielską na czas operacji.

Operacja saperska została zakończona około godziny 9. Ewakuowani mieszkańcy mogli bezpiecznie wrócić do swoich domów i miejsc pracy, a ruch drogowy na ulice Sielskiej powrócił do normalności. Zabezpieczony niewybuch zostanie teraz neutralizowany przez saperów.

Warto przypomnieć, że to nie jest pierwsze tego typu odkrycie w tym rejonie. W zeszłym tygodniu podobny niewybuch został znaleziony, bezpiecznie usunięty i zdetonowany na poligonie.