Otwarcie stałego punktu kontroli autobusów na ulicy Leonharda w Olsztynie od 27.05.2024

Od nadchodzącego poniedziałku, datowanego na 27.05.2024, funkcjonariusze policji w Olsztynie inaugurują działanie stałego punktu kontroli dla autobusów. Ta nowa inicjatywa, mająca miejsce na ulicy Leonharda, pozwoli na sprawdzanie stanu technicznego pojazdów oraz czasu pracy i trzeźwości kierowców. Kontrole odbywać się będą od poniedziałku do piątku, w godzinach od 05:30 do 10:00 rano.

W ramach realizacji tej działalności, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w kontrolach. Stały punkt będzie usytuowany na parkingu przy stadionie, również na ulicy Leonharda. Policjanci będą dostępni na miejscu codziennie w wyżej wspomnianych godzinach, gotowi do przeprowadzenia szczegółowego sprawdzenia każdego pojazdu.

Podczas kontroli, wymagana jest obecność osoby odpowiedzialnej za organizację danego wyjazdu lub przynajmniej jednego rodzica uczestnika wycieczki. To kluczowy warunek, który musi być spełniony, aby proces kontroli mógł zostać przeprowadzony prawidłowo.