Nocna tragedia na drodze w pobliżu Wikna: dwie osoby nie żyją, dwie ranne

W nocy z 23 na 24 maja 2024 roku, tuż obok miejscowości Wikno, doszło do fatalnego wypadku samochodowego. Pojazd, którym podróżowało czworo mieszkańców Nidzicy, z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w drzewo rosnące przy drodze. Zdarzenie to zakończyło się tragicznie dla dwóch osób znajdujących się w samochodzie – kierowcy oraz jednego z pasażerów.

Samochód osobowy, którym podróżowali mieszkańcy Nidzicy, uderzył w drzewo na łuku drogi powiatowej w bliskim sąsiedztwie Wikna, małej miejscowości w gminie Nidzica. W wyniku tego zdarzenia, które miało miejsce około godziny 21:00, śmierć na miejscu poniósł 39-letni kierujący pojazdem oraz siedzący obok niego 58-letni mężczyzna.

Po katastrofie natychmiast wezwano pogotowie. Pozostałe dwie osoby znajdujące się w aucie – mężczyzna w wieku 28 lat i 22-letnia kobieta – odniosły poważne obrażenia i zostały przewiezione do najbliższych szpitali.

Do późnej nocy, na miejscu tragedii pracowali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy. Działali oni pod nadzorem prokuratora, który ma na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności i przyczyn tego tragicznego zdarzenia.