Orlen Beach Volley Tour powraca po przerwie na Warmię i Mazury

Na początku lata w Olsztynie odbędzie się wielka impreza sportowa. Orlen Beach Volley Tour, o którym mowa, po 6 latach przerwy powróci do stolicy Warmii i Mazur.

Na zakończenie pierwszego tygodnia wakacji, na plaży miejskiej przy Ośrodku Rekreacyjno-Sportowym „Ukiel” będzie można obejrzeć zmagania zawodników, którzy w ramach eliminacji powalczą w ramach klasyfikacji do mistrzostw Polski. W tym sezonie Orlen Beach Volley Tour odbędzie się w czterech lokalizacjach – poza stolicą Warmii i Mazur obejrzymy mecze się w miejscowościach takich jak Przysucha.

Za organizacją tego wydarzenia stoi Michał Kądzioła. Wieloletni reprezentant Polski w siatkówce plażowej zakończył w zeszłym sezonie karierę, zdobywając mistrzostwo kraju duecie z Marcinem Ociepskim.

Orlen Beach Volley Tour odbył się też w ubiegłym roku we współpracy z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, który ufundował nagrody w wysokości 40 000 zł dla zwycięskich drużyn. Organizatorami imprezy są miasto Olsztyn, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Grupa Sportowa KAMAN. Patronem honorowym wydarzenia będzie Prezydent Miasta Piotr Grzymowicz. Zawody odbędą się w dniach 23-25 czerwca.

Ostatni turniej wysokiego szczebla, który odbył się w stolicy Warmii i Mazur w 2017 roku. Było to FIVB World Tour nad jeziorem Ukiel, był to wówczas ostatni sprawdzianem przed mistrzostwami świata. Brazylijki Larissa Franca i Talita Da Rocha Antunes stanęły na najwyższym stopniu podium, a także Niemcy Markus Boeckermann i Lars Fluggen.