Operacja likwidacji nielegalnego kasyna w Siedlcach przeprowadzona przez policję

Nielegalny salon gier, który działał w Siedlcach na Mazowszu, został zamknięty dzięki współpracy policji i funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego. W wyniku tej operacji jedna osoba została zatrzymana, a siedem maszyn do gier hazardowych oraz suma przekraczająca 7 tysięcy złotych zostały zabezpieczone – takie informacje przekazała policja z Siedlec.

Całość mienia, które udało się zabezpieczyć podczas akcji, jest warte ponad 91 tysięcy złotych. „Jedna osoba została zatrzymana głównie ze względu na podejrzenie, że prowadziła gry hazardowe niezgodnie z obowiązującymi przepisami lub warunkami koncesji. Ta osoba musiała usłyszeć zarzuty związane z tymi działaniami” – powiedziała sierżant sztabowy Barbara Jastrzębska, reprezentująca policję w Siedlcach.

Posiadanie nielegalnych automatów do gier hazardowych w obiektach gastronomicznych, handlowych czy usługowych jest karane grzywną w wysokości aż 100 tysięcy złotych za każdą maszynę. Organizowanie gier hazardowych może skutkować nie tylko dużą grzywną, ale również karą pozbawienia wolności do 3 lat.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej obecnie skupiają się na wyjaśnianiu wszystkich okoliczności związanych z podejrzeniem prowadzenia gier hazardowych w lokalu bez wymaganego zezwolenia.