Tragiczny incydent na torach kolejowych – młoda kobieta wjechała pod pociąg w Nowej Wsi Małej

23-letnia kierująca została potrącona przez pociąg w miejscowości Nowa Wieś Mała, koło Dobrego Miasta. Ten nieszczęśliwy wypadek miał miejsce wieczorem 8 lutego – czwartek. W wyniku tego zdarzenia, ruch pociągów na trasie między Olsztynem a Braniewem został tymczasowo zawieszony.

Aby wyjaśnić szczegóły tej tragicznej sytuacji, na miejsce zdarzenia przybyli policjanci, którzy obecnie pracują nad ustaleniem wszystkich okoliczności wypadku. Jak się dowiedzieliśmy, incydent wydarzył się na nienadzorowanym przejeździe kolejowym.

Z informacji przekazanych przez mł. asp. Andrzeja Jurkuna z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wynika, że do zdarzenia doszło, gdy 23-letnia kobieta prowadząca volvo wjechała na niezabezpieczony przejazd i zderzyła się z nadjeżdżającym pociągiem relacji Olsztyn-Braniewo. Zarówno młoda kierująca jak i jej 21-letnia towarzyszka zostały przewiezione do szpitala.

Jak potwierdził mł. asp. Andrzej Jurkun, zarówno kierująca samochodem, jak i maszynista pociągu byli trzeźwi w chwili zdarzenia. W pociągu, który brał udział w wypadku, podróżowało dziewięć osób. Aktualnie komunikacja kolejowa na trasie Olsztyn-Braniewo pozostaje zawieszona.