Olsztyńskie Nagórki: Kompletna dewastacja kontenerów na skutek pożaru wiaty śmietnikowej

Na terenie Olsztyna, dokładnie w znanym osiedlu Nagórki, doszło do znaczącego zdarzenia. W sobotę, 13 kwietnia, służby ratunkowe musiały interweniować w związku z wybuchem ognia w budynku służącym jako wiata na kontenery na śmieci. Jak przekazał starszy kapitan Adam Rybicki z olsztyńskiej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, pożar doprowadził do całkowitego spalenia kontenerów. Dodatkowo, płomienie naruszyły również tynk budynku oraz blachę dachową.

Alarm wpłynął do straży pożarnej o godzinie 21:31 danego dnia. Informowano o rozgrzewającym się ogniu w budynku przy ulicy Orłowicza 18. Gdy jednostki straży pożarnej dotarły na miejsce, ogień był już w pełni rozwinięty.

Rybicki powiedział nam, że pięć kontenerów na śmieci zostało objętych ogniem i wszystkie te kontenery były umieszczone pod wiatą. Na szczęście, nikomu nie stała się krzywda z powodu tego niefortunnego incydentu.

Do zdarzenia skierowano dwa zastępy strażaków. Ich działania koncentrowały się na ugaszeniu ognia poprzez użycie jednego prądu wody oraz na przewietrzeniu budynku. W wyniku pożaru, kontenery na śmieci zostały całkowicie zniszczone, a tynk wiaty i blacha dachowa doznały uszkodzeń.

Niestety, nie udało się ustalić, co było przyczyną wybuchu ognia.