Olsztyńskie kąpieliska gotowe na sezon wakacyjny – wszystko, co musisz wiedzieć

Radni Olsztyna zatwierdzili plan dotyczący miejsc na kąpiele w granicach gminy na czas trwania sezonu wakacyjnego. Lista obejmuje trzy lokalizacje.

Inicjatywę utrzymania tych obszarów jako kąpielisk podjął Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, który zapewnił, że każde z nich będzie monitorowane przez ratowników. Przewidziane miejsca to:

  • Plaża Miejska, ulica Kapitańska 23 (basen Jeziora Ukiel), oznaczona jako kąpielisko numer 1,
  • Plaża Miejska, ulica Kapitańska 23 (basen Jeziora Ukiel), oznaczona jako kąpielisko numer 2,
  • kąpielisko Skanda, ulica Plażowa 3 (basen Jeziora Skanda).

Wszystkie te miejsca są dobrze znane osobom korzystającym z plaży w poprzednich latach. Ewa Łukasik-Błażejewicz, szefowa Wydział Środowiska, podczas obrad Rady Miasta podkreśliła, że projekt uchwały zyskał wcześniej aprobatę Sanepidu, Wód Polskich oraz Inspekcji Ochrony Środowiska.

Radni jednogłośnie zatwierdzili tę listę kąpielisk na zbliżający się sezon wakacyjny 2024.

Warto przypomnieć, że Centrum Rekreacyjno-Sportowe „Ukiel”, na terenie którego znajduje się Plaża Miejska, oferuje wiele atrakcji dla osób szukających odpoczynku. Znajdziemy tu wypożyczalnię sprzętu, takiego jak kajaki, rowery wodne, łodzie wiosłowe i żaglowe, możliwość wynajęcia motorówki ze sternikiem, park wodny, boiska do siatkówki plażowej i koszykówki oraz punkty gastronomiczne.

Z drugiej strony, nad jeziorem Skanda, dzięki funduszom z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego, goście mają do dyspozycji 25-metrowy pływający pomost, wiata z grillem i boisko do siatkówki plażowej z trybunami.