Olsztyński szpital dziecięcy uzbrojony w ultrasonograf dzięki wsparciu Michelin Polska

Współpraca firmy Michelin Polska z Klinicznym Oddziałem Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt przy olsztyńskim szpitalu dziecięcym zaowocowała dostarczeniem nowoczesnego sprzętu medycznego. Ultrasonograf, który od wczoraj wspomaga pracę medyczną, został sfinansowany przez firmę Michelin Polska, a to możliwe było dzięki zaangażowaniu mieszkańców Olsztyna oraz okolicznych miejscowości, którzy poparli charytatywną inicjatywę „Kilometry Pomocy Michelin”.

Piękny gest przekazania urządzenia miał miejsce 16 lutego o godzinie 12:00 na terenie Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Wydarzenie to miało charakter uroczysty, a w pierwszym szeregu obecni byli: dyrekcja i personel szpitala, kadra zarządzająca Michelin Polska oraz marszałek Warmińsko-Mazurskiego województwa.

Na liście uczestników uroczystości znaleźli się między innymi: Krystyna Piskorz-Ogórek – Dyrektor Szpitala, Juan Antonio Alvarez-Ossorio – Prezes Michelin Polska oraz Marcin Kuchciński – Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. To oni zasiedli w pierwszym rzędzie, razem z reprezentacją lekarzy i pielęgniarek oddziału noworodków i niemowląt.

Cała akcja była możliwa dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności, która wzięła udział w imprezie sportowo-charytatywnej „Kilometry Pomocy Michelin” odbywającej się we wrześniu. Na jej starcie stanęło prawie 1000 osób, które razem pokonały 6852 kilometry. Uzyskany dystans przeliczono na złotówki, dzięki czemu udało się zgromadzić kwotę 153 183 zł. Tę sumę, firma Michelin Polska przekazała na zakup ultrasonografu dla szpitala dziecięcego w Olsztynie.

Michelin Polska wspiera olsztyński Szpital Dziecięcy już od ponad 24 lat. Charytatywne wydarzenie pod nazwą „Kilometry Pomocy Michelin” stało się częścią kalendarza lokalnych inicjatyw. Dzięki temu, pracownicy firmy wraz z mieszkańcami Olsztyna pozyskali sprzęt medyczny wart setki tysięcy złotych.