Olsztyński sąd wydaje wyrok za pobicie kobiety. Drugi sprawca czeka na kolejne postępowanie

Magdalena T., jedna z oskarżonych w sprawie o pobicie młodej kobiety w Olsztynie, została skazana przez miejscowy sąd na sześć miesięcy ograniczenia wolności i prace społeczne. Dodatkowo, musi zapłacić swojej ofierze 1000 zł tytułem zadośćuczynienia. Drugi oskarżony, Michał A., nie przyznał się do winy i dla niego zostało wszczęte oddzielne postępowanie.

Decyzję o karze dla Magdaleny T. podjął Sąd Rejonowy w Olsztynie w czwartek. Oskarżona wcześniej przyznała się do winy i zdecydowała się na dobrowolne poddanie karze – propozycję, której prokuratura nie sprzeciwiła. Sąd uznał okoliczności przypisywanego jej czynu za niewątpliwe i stwierdził, że cele postępowania zostaną osiągnięte bez konieczności przeprowadzenia pełnej rozprawy.

Zarówno Magdalena T., jak i Michał A. zostali oskarżeni o pobicie młodej kobiety w jednym z mieszkań w Olsztynie 24 czerwca tego roku. Zgodnie z ustaleniami prokuratora, brutalne działania oskarżonych obejmowały uderzanie ofiary pięściami i otwartą dłonią po twarzy i głowie, kopanie, ciąganie za włosy, uderzanie z „główki” oraz plucie na nią. W wyniku tego incydentu, pokrzywdzona doznała obrażeń, które naruszyły funkcje jej organów ciała i spowodowały dysfunkcję zdrowia nie dłużej niż przez siedem dni. Tego samego dnia, Michał A. naruszył nietykalność cielesną tej samej ofiary na Starym Mieście w Olsztynie, uderzając ją otwartą dłonią w twarz.

Michał A. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów podczas rozprawy sądowej. Adam Barczak, rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie, wyjaśnił, że ze względu na uwzględnienie wniosku Magdaleny T. o dobrowolne poddanie się karze, sprawa Michała A. została wydzielona do osobnego postępowania i będzie rozpatrywana w późniejszym terminie. Wskazał również, że powodem tego było to, że sprawy oskarżonego nie mogą być rozpatrywane przez tego samego sędziego, który już wydał wyrok w sprawie współoskarżonej.