Podsumowanie weekendowej trudnej sytuacji na drogach Warmii i Mazur: pijani kierowcy i liczne kolizje

Niepokojące doniesienia napływają z dróg Warmii i Mazur po ostatnim weekendzie. Policja przypomina o konieczności ostrożnej jazdy, wskazując na alarmujące dane: pięć wypadków z udziałem siedmiu rannych osób oraz niezliczone, bo aż 130, kolizje. Sytuację komplikuje fakt, że na drogach nadal pojawiają się nietrzeźwi kierowcy.

Jedno z zdarzeń miało miejsce w Górowie Iławeckim, gdzie kierowca samochodu uderzył w inne auto przy sklepie i niemalże bez reakcji poszedł robić zakupy. Gdy wrócił, spotkał go widok zaniepokojonego właściciela uszkodzonego pojazdu i patrole policyjne. Okazuje się, że sprawca tej kolizji miał we krwi ponad dwa promile alkoholu. Podobna sytuacja miała miejsce w Nowym Mieście Lubawskim, gdzie 23-letni mężczyzna został zatrzymany podczas kontroli drogowej. Miał także ponad dwa promile alkoholu we krwi, a dodatkowo przy sobie narkotyki. Czego mu brakowało, to prawo jazdy.

W Nidzicy nietrzeźwy motorowerzysta z dwoma promilami stracił panowanie nad swoim pojazdem, przewrócił się i złamał nogę. W Olecku młody kierowca próbował zbiec przed kontrolą policyjną, najpierw samochodem, a potem pieszo. Jak się okazało, miał on ponad 1,5 promila alkoholu we krwi. Z kolei w Szczytnie 38-letni mężczyzna jechał pod wpływem alkoholu, pomimo że posiadał dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Ten sam zakaz miał również 38-latek z Węgorzewa, który spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Policja jednak szybko go zatrzymała. Informacje z Mrągowa wskazują na trzech kierowców, którzy zostali zatrzymani za prowadzenie aut „na zakaz” podczas weekendowych kontroli.

Niestosowanie prędkości do warunków na drodze spowodowało, że w Lubawie kierowca ciężarowego samochodu stracił kontrolę nad pojazdem i na rondzie pojechał prosto, wpadając do tunelu dla pieszych i rowerzystów. Na szczęście nikt nie został ranny.

Do groźnego zdarzenia doszło natomiast na trasie Pisz – Biała Piska, gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów. Kierowca audi zjechał na przeciwny pas i uderzył w volkswagena. W wyniku tego zdarzenia trafił do szpitala.