Olsztyńska Miejska Biblioteka Publiczna zdobywa wsparcie finansowe od Ministra Kultury

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zdecydowało o przyznaniu Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie grantu na realizację projektu „Biblioteka po drodze”. Jak poinformował dyrektor placówki, Krzysztof Dąbkowski, otrzymane dofinansowanie wynosi 29 625 zł, które zostaną przeznaczone na organizację licznych atrakcji.

Przyznane środki finansowe pochodzą z programu „Partnerstwo dla książki”, który jest realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Do projektu „Biblioteka po drodze” biblioteka musi również dokładać własne środki, wynoszące minimum 20% kwoty dofinansowania, czyli 5925 zł.

„Bardzo się cieszymy z otrzymanej dotacji. Projekt 'Biblioteka po drodze’ stał się już integralną częścią czytelniczej świadomości mieszkańców naszego miasta” – mówi ze zadowoleniem dyrektor Dąbkowski.

Dyrektor biblioteki podkreśla, że pieniądze zostaną przeznaczone na różnego rodzaju wydarzenia, które będą miały miejsce od 1 czerwca do 30 września. W planach są spotkania z uznawanych, nagradzanych literatów, prelekcje, warsztaty dotyczące istotnych kwestii codziennego życia oraz animacje dla dzieci i dorosłych. „Chcemy pokazać, że biblioteka jest zawsze na naszej drodze” – podsumowuje dyrektor Dąbkowski.

Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie składa się z 14 filii rozmieszczonych w trzynastu miejscach na terenie miasta. Inicjatorzy projektu „Biblioteka po drodze” chcą przekazać mieszkańcom, że biblioteki są dostępne i zawsze na ich drodze – można je odwiedzić wracając z pracy, spacerując z psem czy dzieckiem.

„Chcemy podkreślić rolę biblioteki publicznej jako miejsca promującego kulturę i aktywizującego lokalną społeczność” – podsumowują pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.