Incydent z kradzieżą alkoholu w Olsztynie zakończony interwencją policji

Podczas ostatniego dnia roboczego poprzedzającego święto (20 listopada), funkcjonariusze Policji w Olsztynie mieli do czynienia z dwójką mężczyzn, którzy dokonali kradzieży alkoholu w jednym z detalicznych punktów sprzedaży na terenie miasta. Sprawca pierwszy, 39-latek, po zatrzymaniu i przeprowadzeniu procedur został ukarany za swoje postępowanie mandatem karnym wynoszącym 500 złotych.

W przypadku drugiego ze złodziei sytuacja była nieco bardziej skomplikowana. Mężczyzna ten nie posiadał przy sobie żadnego dokumentu potwierdzającego jego tożsamość, a informacje o sobie podał jedynie ustnie. Policjantom ta sytuacja od razu wydała się podejrzana, co skłoniło ich do dalszych działań. Po przewiezieniu do jednostki i dokonaniu identyfikacji okazało się, że mężczyzna jest 36-letnim mieszkańcem Olsztyna i jego dane były fałszywe.

Sprawdzenie informacji w systemach informatycznych używanych przez policję ujawniło, że mężczyzna miał powody do ukrywania swojego prawdziwego imienia i nazwiska. Okazało się bowiem, że był on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie w celu odbycia kary 4 miesięcy pozbawienia wolności za uporczywe ignorowanie orzeczonych środków karnych.

Mimo tych dodatkowych komplikacji, mężczyzna został ukarany mandatem za dokonaną kradzież, tak samo jak 39-letni mężczyzna. Ponadto, 36-latek będzie musiał ponieść konsekwencje za wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy co do swojej prawdziwej tożsamości. Dodatkowo, w najbliższym czasie mężczyzna trafi do zakładu karnego, gdzie spędzi kilka najbliższych miesięcy.