Odpoczynek na łonie przyrody w Olsztynie

Odpoczynek na łonie przyrody w Olsztynie jest możliwy nie tylko nad jeziorem. Zachęcam do lektury nt. tego gdzie można odpocząć w kontakcie z przyrodą w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego.

Odpoczynek w Olsztynie

Olsztyn jako miasto położone w województwie warmińsko-mazurskim słynie, przede wszystkim, z dużej liczby jezior, akwenów wodnych, parków i terenów zielonych. Niekoniecznie jednak od razu musimy wybierać się nad jezioro, by odpocząć aktywnie na terenie Olsztyna. Pływanie nie każdemu musi się podobać, podobnie jak leżenie na plaży. Kąpiele w jeziorze nie znajdują uznanie każdego mieszkańca i turysty, nawet jeśli woda w tym mieście jest czysta. Dobrym pomysłem jest też aktywne spędzanie wolnego czasu aktywnie, a gdzie lepiej to zrobić jeśli nie w twierdzy Boyen?

Twierdza Boyen w Giżycku

Położona nieco poza głównym centrum miasta sprawia, że dojście do niej jest już wspaniałym sposobem na poprawienie swojej kondycji. Do wyboru po dotarciu do tej atrakcji mamy aż trzy trasy. Wybór jednej zależy tylko i wyłącznie od tego jakim czasem dysponujemy. Ciekawostką jest to, że jest to największa twierdza w tym regionie, więc tym bardziej warto zobaczyć ją na żywo. Dawniej jednocześnie mogło stacjonować w niej 3000 żołnierzy. Do tej pory zachowały się niektóre z oryginalnych pomieszczeń, jednak reszta ze względów bezpieczeństwa nie jest udostępniana dla zwiedzających. Najkrótsza trasa trwa ok. 1 h, a najdłuższa – aż 2,5. Warto więc zarezerwować sobie odpowiednią ilość czasu. Oznaczenia są dobrze widoczne, więc nie ma problemu z tym, żeby odnaleźć drogę powrotną.

Wypoczynek w Giżycku

Dla osób lubiących aktywny wypoczynek liczba jeziora, twierdza będą super opcją. Turyści, którzy chcą po prostu chłonąć piękno przyrody mogą wybrać się na molo i podziwiać stamtąd piękne widoki lub pojechać na tereny zielone, których w tej okolicy nie brakuje. Mazury to piękne okolice i warto korzystać z dobrodziejstw natury podczas pobytu na tym terenie. Różnorodność ciekawych miejsc jest tak duża, że każdy znajdzie coś dla siebie i wróci w pełni usatysfakcjonowany.

 

 

One thought on “Odpoczynek na łonie przyrody w Olsztynie

Dodaj komentarz