Niebezpieczny początek tygodnia na drogach Olsztyna: kolizja w centrum miasta i śliskość na trasach Warmii i Mazur

Zdecydowanie nie jest to optymistyczny początek nowego tygodnia dla kierowców poruszających się po ulicach Olsztyna. W centralnej części miasta doszło do niefortunnego zdarzenia, w wyniku którego samochód osobowy zderzył się z autobusem komunikacji miejskiej. Od wczesnych godzin porannych tego dnia, trasy Warmii i Mazur pokrywa lustrzane tafla lodu, czyniąc je niezwykle śliskimi.

Kolizja miała miejsce w godzinach porannych, konkretnie na al. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Do nieprzyjemnego zdarzenia doszło, gdy 29-letni mężczyzna za kierownicą audi uderzył w autobus miejski podczas próby zawrócenia. Na szczęście, pomimo skomplikowanej sytuacji na drodze, nikt nie potrzebował pomocy medycznej i nie został przewieziony do szpitala.

Począwszy od wczesnych godzin rannych 15 stycznia, warunki na drogach stały się wyjątkowo trudne. Powodem tego są opady śniegu, które spowodowały powstanie śliskiej tafla lodu na powierzchni dróg. W rezultacie, w niektórych miejscach zaczęły tworzyć się korki.

W obliczu takiego stanu rzeczy, funkcjonariusze Policji zwracają się z apelem do wszystkich kierowców. Zalecają zachowanie szczególnej ostrożności podczas prowadzenia pojazdów.