Nowa funkcja dla poprawy bezpieczeństwa w Bolt: nagrywanie rozmów

Firma przewozowa Bolt ogłosiła innowacyjną zmianę w swojej aplikacji. Wkrótce pasażerowie i kierowcy będą mogli korzystać z opcji nagrywania rozmów podczas jazdy. Decyzję tę podjęto z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa użytkowników. Zebrano już informacje, kiedy możliwość nagrywania dźwięków zostanie wprowadzona do samochodów Bolt na terenie Olsztyna.

Firma Bolt jest na etapie implementacji nowej funkcji w swojej aplikacji, która umożliwi pasażerom i kierowcom rejestrowanie dźwięku podczas podróży. Ma to pomóc w wyeliminowaniu nieodpowiednich zachowań i podnieść poziom bezpieczeństwa. Innowacja ma również służyć jako pomocna narzędzie dla firmy Bolt w interakcjach z lokalnymi służbami ścigania.

Nagrania dźwiękowe będą możliwe tylko podczas trwania przejazdu. Pracownicy firmy Bolt nie będą mieli dostępu do tych nagrań. Taka możliwość pojawi się jedynie, gdy użytkownik zdecyduje się przesłać plik audio do zespołu wsparcia, zgłaszając jakiś incydent. W takim przypadku, przedstawiciele firmy Bolt będą w stanie udostępnić nagranie odpowiednim służbom, takim jak policja.

Ujawniono już datę, od której użytkownicy Bolta będą mogli skorzystać z nowego narzędzia – 28 sierpnia bieżącego roku. Od tego dnia opcja nagrywania dźwięku będzie dostępna dla pasażerów Bolta korzystających z usług firmy na terenie Olsztyna, Krakowa, Lublina oraz Opola.