Nietrzeźwy policjant za kierownicą: interwencja w Iławie

Mieszkańcy Iławy doświadczyli ostatnio kolizji drogowej, do której doszło na jednym z lokalnych ciągów komunikacyjnych. Sprawcą okazał się funkcjonariusz policji który, prowadząc samochód marki BMW, wszedł w kolizję z pojazdem typu Mercedes.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna siedzący za kółkiem BMW był pod silnym wpływem alkoholu. Test wykazał, iż w ciele sprawcy zdarzenia znajdowało się 1,8 promila alkoholu. Dodatkowo wyszło na jaw, że kierujący jest policjantem pracującym w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Konsekwencje utraty panowania nad pojazdem przez funkcjonariusza są poważne: został on zawieszony w wykonywaniu obowiązków służbowych. Jego przełożeni postanowili również rozpocząć procedurę zwalniania go ze służby.

Niestety, to nie jest odosobniony incydent. W przeszłości podobna sytuacja miała miejsce z oficerem z Komendy Powiatowej w Iławie. Wtedy dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim otrzymał informację, że samochód osobowy utknął na skarpie na polu w Radomnie.

Na miejscu interwencji przeprowadzono badanie alkomatem kierowcy, które wykazało, iż był on pod wpływem alkoholu. Po przewiezieniu go do komendy potwierdzono pierwotne wyniki – mężczyzna prowadził pojazd mając w organizmie 2 promile alkoholu. 42-letni oficer został obciążony zarzutem jazdy pod wpływem oraz spowodowania kolizji. Prokurator nałożył na niego również policyjny dozór – relacjonowała Ludmiła Mroczkowska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim.