Otwarcie punktu konsultacyjnego dla Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego już w najbliższą sobotę

W nadchodzącą sobotę (13.01.) zostanie uruchomiony punkt konsultacyjny dla Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. To idealne miejsce, gdzie można podzielić się swoimi pomysłami na inwestycje i wydarzenia, które powinny zostać zrealizowane za pieniądze z miejskiej kasy. Specjaliści będą tam również gotowi pomóc w przygotowaniu i napisaniu wniosku.

Decyzje o tym, jak rozdysponować miejski budżet, są teraz w rękach mieszkańców miasta. Wszyscy chętni mają czas do 16 lutego na zgłoszenie swojego projektu do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku dysponujemy kwotą 7,5 mln zł, z czego 2,2 mln zł przeznaczone jest na projekty ogólnomiejskie, a pozostałe 5,3 mln zł – na projekty osiedlowe.

Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna, podkreśla ważność Budżetu Obywatelskiego: „To doskonała okazja do realizacji ciekawych i potrzebnych pomysłów od samych mieszkańców. Kluczem do skutecznego przygotowania projektu do OBO jest zrozumienie swoich potrzeb i potrzeb otaczającej nas społeczności”.

Jeżeli masz już pomysł na to, co chciałbyś zmienić lub usprawnić w Olsztynie, a może widzisz braki, które należy uzupełnić lub obszary, które mogą być rozwinięte – skorzystaj z pomocy punktu konsultacyjnego OBO. Najbliższy dyżur odbędzie się w sobotę, 13.01.

Beata Kardynał-Stawicka, koordynatorka Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego, zaprasza wszystkich do skorzystania z oferty punktu: „Zachęcamy nie tylko tych, którzy mają już pomysły na wykorzystanie miejskiej kasy, ale również tych, którzy chcieliby coś dobrego dla miasta, lecz jeszcze nie mają konkretnych propozycji. Pomożemy w doprecyzowaniu waszych pomysłów i napisaniu wniosków”.

Szczegółowe informacje o datach i godzinach działania punktów konsultacyjnych można znaleźć na stronie internetowej Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.