Remont boiska piłkarskiego

To wiadomość, na którą czekało wielu młodych zawodników, ale także reprezentantów byłych olsztyńskich piłkarzy-seniorów. Rozpoczęła się przebudowa boiska ze sztuczną trawą przy Szkole Podstawowej nr 18.

Boisko znajdujące się przy ul. Żniwnej jest jedynym tego typu obiektem na Warmii i w stolicy Mazur. Został zainstalowany 17 lat temu i dlatego ze względu na swoją kruchość wymaga wielu modernizacji.

„Na to zadanie zdobyliśmy pieniądze z Funduszu Inwestycji Strategicznych oraz Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Do jego drugiej edycji zgłosiliśmy trzy propozycje. Wsparcie uzyskało tylko to, najmniejsze, do kwoty pięciu mln złotych. Nie mam wątpliwości, że to niezbędna inwestycja, przede wszystkim, dlatego, by młodzi sportowcy mogli podnosić swoje umiejętności, a przez to realizację marzeń”. – przypomina prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

W trakcie prac boisko musi zostać przebudowane w taki sposób, aby spełniało normy określone w podręczniku dla klubów IV ligi i klas niższych. Umożliwi to organizowanie tam turniejów rozgrywanych przez Warmińsko-Mazurski Klub Piłkarski.

„Rozpoczęcie prac to bez wątpienia do doskonała wiadomość. Czekało na nią m.in. ok. 1000 dzieci, które trenują w 50 drużynach prowadzonych przez osiem olsztyńskich klubów”. – mówi dyrektor biura Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, Emil Wojda.

Prace do wykonania obejmują wymianę posadzki na nową, wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej zewnętrznej i wewnętrznej oraz wymianę poliuretanowego zadaszenia boiska do koszykówki na nowe. Dodatkowo powstanie nowa, większa trybuna – mieszcząca łącznie 310 widzów.