MPEC Olsztyn oferuje węgiel w atrakcyjnej cenie

Odkąd nastał nowy miesiąc, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (MPEC) z Olsztyna rozpoczęło proces sprzedaży węgla. Jakie są warunki, aby nabyć ten opał od firmy?

MPEC Olsztyn przygotowało do sprzedaży łącznie 600 ton węgla, które oferują w kwocie 1190 złotych brutto za jedną tonę. Można go nabyć bezpośrednio na terenie siedziby przedsiębiorstwa, która znajduje się przy ulicy Słonecznej 46. Jeśli chodzi o godziny sprzedaży, to firma jest otwarta od poniedziałku do piątku, między 8:00 a 14:00, ale klient musi najpierw skontaktować się telefonicznie.

Węgiel-groszek, którym handluje MPEC, charakteryzuje się granulacją od 5 do 25 milimetrów i zawiera tylko 5,1% popiołu. Wartość opałowa tego produktu wynosi około 25 MJ/kg. Minimalne zamówienie to jedna tona i nie ma możliwości workowania – opał jest dostarczany luzem. Klient jest odpowiedzialny za transport zakupionego węgla, a MPEC nie umożliwia odbioru częściowego – całe zamówienie musi zostać odebrane na raz.

Rok temu MPEC również oferowało węgiel na sprzedaż, ale warunki były inne. Wtedy wystawili na sprzedaż na aukcji 300 ton węgla i minimum, które można było nabyć, wynosiło 5 ton za kwotę 12,3 tys. złotych (co daje ponad 2 tysiące złotych za każdy 1000 kg).

Obecnie jednak oferowana cena to połowa tej z poprzedniego roku. Dla porównania, w jednym z popularnych marketów budowlanych cena paczkowanego groszku wynosi obecnie 2099 złotych za tonę.