Apel pogotowia ratunkowego: ostrożnie na mazurskich wodach

Ratownicy z Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (MOPR) wydają szczególne ostrzeżenie dla turystów wypoczywających nad mazurskimi jeziorami. Apel ten jest skierowany przede wszystkim do osób, które planują spędzić ostatnie 10 dni wakacji na wodzie, korzystając z pięknej pogody. Ratownicy proszą o zachowanie wzmożonej ostrożności, zwłaszcza podczas rejsów.

Na terenie Mazur, gdzie nieustannie przebywa wielu turystów, dyżurny MOPR w Giżycku, Tomasz Kurowicki, zwraca się z prośbą o odpowiedzialne i bezpieczne zachowanie na wodach. Jego apel jest szczególnie ważny teraz, gdy młodzi żeglarze biorą udział w regatach na jeziorze Niegocin.

„Zwracamy się z prośbą o szczególną uwagę na dzieci uczestniczące w regatach – nie wpływać na nie swoim sprzętem. Szczególnie ostrożnie należy też postępować podczas wyjść z portów i kanałów. Chcemy przypomnieć o ważności dbania o wspólne bezpieczeństwo” – przekazał Kurowicki.

Warto dodatkowo dodać, że dzisiejsza prognoza pogody dla Giżycka przewiduje temperatury dochodzące do 26 stopni Celsjusza, a temperatura wody wynosi 24 stopnie. Przewidywane są lekkie wiatry, między 1 a 3 stopniami w skali Beauforta.