Leśnicy z Warmii i Mazur oferują 5000 świątecznych choinek oraz bezpłatne warsztaty

Zespół leśników z regionu Warmii i Mazur czeka na zgłoszenia od osób pragnących wziąć udział w weekendowych przygotowaniach do świąt pod nazwą „Święta pachnące lasem”. Termin zgłoszeń upływa w środę, a sam event odbędzie się w nadchodzący weekend. To właśnie wtedy leśnicy rozpoczną sprzedaż wyselekcjonowanych do tego celu choinek.

Podczas warsztatów „Święta pachnące lasem” uczestnicy będą mieli okazję stworzyć własnoręcznie świąteczne dekoracje, a także zdobyć wiedzę na temat ekologicznych i zrównoważonych wyborów, które mogą dokonać podczas świąt. Jak podkreśla Adam Pietrzak – rzecznik prasowy olsztyńskiej Dyrekcji Lasów Państwowych, wszystko to odbędzie się w przyjacielskiej, świątecznej atmosferze.

Warsztaty zaplanowano na sobotę i rozpoczną się o godzinie 11:00. Miejsce spotkań to duża sala w Biurze Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych przy ul. Kościuszki 46/48 w Olsztynie. Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak wymaga wcześniejszego zgłoszenia.

W sobotę rozpocznie się również sprzedaż choinek, które będą dostępne w wielu nadleśnictwach, między innymi w Kudypach pod Olsztynem. Każdy będzie mógł osobiście wybrać i wyciąć swoje drzewko na specjalnej choinkowej plantacji. Jak informuje Adam Pietrzak, ceny za jedną choinkę wynosić będą od 30-50 zł.

W tym roku leśnicy z Warmii i Mazur uprawili 5000 drzewek świątecznych. Większość z nich to świerki.