Kryzys w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie – pilne potrzeby krwi

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie zmagają się z kryzysem braku krwi. Szpitale na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego zgłaszają wyjątkowo duże zapotrzebowanie, co skutkuje pustoszeniem stanów magazynowych dla niektórych grup krwi. Sytuacja jest alarmująca.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Mateusza Florczuka, reprezentanta olsztyńskiego centrum krwiodawstwa, najbardziej poszukiwanymi grupami krwi są 0 RhD(-) oraz 0 RhD(+). Odnotowano również znaczne spadki zasobów dla grupy A RhD(+).

Możliwość oddania krwi istnieje w siedzibie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, ulokowanej przy ulicy Malborskiej w Olsztynie, a także w sześciu jego terenowych oddziałach rozlokowanych na Warmii i Mazurach.

Florczuk apeluje do zdrowych, pełnoletnich osób: „Zapraszamy serdecznie do naszych punktów. Prosimy o zasiadanie na naszych krwiodawczych fotelach i dzielenie się tym życiodajnym płynem”.

W ramach dodatkowych działań, Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie organizuje wyjazdowe akcje poboru krwi na terenie całego województwa.