Morsy z Olsztyna szykują się na nowy sezon

W Olsztynie, miłośnicy orzeźwiających kąpieli w zimnych wodach, rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu. Klub „Kąpiący się zimą” organizuje spotkanie 1 października nad malowniczym jeziorem Ukiel, które ma na celu rozpoczęcie sezonu kąpielowego po przerwie letniej. Zbiórka miłośników morsowania na miejskiej plaży odbędzie się po godzinie 11 rano, a po odpowiednim rozgrzewce, planowane jest wejście do wody punktualnie o południu.

Morsowanie, czyli pływanie w zimnej wodzie w okresie jesienno-zimowym, cieszy się w Olsztynie dużą popularnością. Klub „Kąpiący się zimą” promuje ten rodzaj aktywności już od wielu lat. Spotkania członków klubu odbywają się na drugiej plaży CRS Ukiel, znajdującej się tuż obok boisk do siatkówki.

– Przed nami pierwsze spotkanie po przerwie letniej – mówi Janusz Moszczyński, prezes klubu „Kąpiący się zimą”. – Niech nie zwiedzie nas aktualna temperatura. Wkrótce nadejdzie czas, kiedy woda będzie odpowiednio zimna, abyśmy mogli cieszyć się pełnią zimowych uroków. Chcemy jednak już teraz rozpocząć sezon, zgodnie z naszą tradycją, w pierwszą niedzielę października, niezależnie od warunków pogodowych. Zapraszam na miejską plażę wszystkich członków naszego klubu, a także tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z morsowaniem. To jest idealny moment na ten pierwszy krok – zachęca Moszczyński.