Kontynuowany rozwój południowych osiedli Olsztyna: Nowy zjazd i nieznane plany inwestycyjne

Olsztyn w ostatnich dekadach prężnie się rozwija, a szczególnie dynamiczne przemiany można dostrzec na południowych osiedlach miasta. Widoczny potencjał tego terenu jest wykorzystywany nie tylko przez lokalne władze, ale również przez podmioty prywatne. Aktualnie, na ulicy Bukowskiego, dla tych, którzy poruszają się w kierunku od ulicy Bartąskiej, jest w trakcie tworzenia nowy zjazd. To właśnie ten element stanowi zapowiedź kolejnej, znaczącej inwestycji.

Niemniej jednak, postępujące prace budowlane na ulicy Bukowskiego wywołały niepokój jednego z czytelników Gazety Wyborczej z Olsztyna. Czytelnik ten zauważył, iż nowo powstający zjazd jest umiejscowiony naprzeciwko wjazdu do domu jednorodzinnego. Jak podaje Zarząd Dróg i Zieleni w Olsztynie (ZDZiT), droga kierująca się od ulicy Bukowskiego w stronę bloków mieszkalnych przy ulicy Pimpickiego jest obiektem prac prowadzonych przez firmę prywatną.

Ta budowlana firma, w październiku 2022 roku, podjęła się zobowiązania do stworzenia wspomnianej drogi. W tym konkretnym miejscu ma powstać zjazd, który ma za zadanie umożliwić dostęp do przyszłej zabudowy na działce o rozległości około 4 tysięcy metrów kwadratowych. Na chwilę obecną nie jest jednak jasne, czego dokładnie dotyczyć będzie ta inwestycja. Dodatkowo przewiduje się budowę chodnika, który po zakończeniu całego przedsięwzięcia zostanie przekazany pod opiekę miasta.