Tragiczne zdarzenie drogowe pod Biskupcem: 19-letnia piesza zginęła na miejscu, pijany kierowca zatrzymany

W małym miasteczku Borki Wielkie, nieopodal Biskupca, doszło do tragicznego wypadku drogowego. W środowy wieczór, 19-letnia młoda kobieta została brutalnie potrącona przez samochód marki Citroen. W chwili zdarzenia poruszała się prawidłowo przy lewej stronie jezdni, ze względu na brak chodnika. Niestety, mimo prób ratunkowych, dziewczyna nie przeżyła.

Według informacji udzielonych przez Andrzeja Jurkuna, rzecznika prasowego olsztyńskiej policji, w rozmowie z Polską Agencją Prasową, wypadek miał miejsce w terenie zabudowanym i dobrze oświetlonym. Tym bardziej zastanawiające jest zachowanie kierowcy citroena, który niespodziewanie zmienił tor jazdy i zjechał na przeciwny pas ruchu.

Jak podaje Jurkun, sprawcą zdarzenia był 38-letni mężczyzna. Badanie alkomatem wykazało u niego 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po zaistniałym wypadku mężczyzna został natychmiast zatrzymany i umieszczony w areszcie policyjnym. Dodatkowo, na skutek swojego nieodpowiedzialnego zachowania, pozbawiono go prawa jazdy.

Postępowanie dotyczące tego tragicznego incydentu będzie teraz prowadzone pod ścisłym nadzorem prokuratury. Z uwagi na stan nietrzeźwości kierowcy, nie jest jeszcze wiadomo, kiedy zostanie przesłuchany. Jak podkreślił rzecznik policji, najpierw musi całkowicie wytrzeźwieć.