Intensywne prace strażaków nad opanowaniem pożaru w firmie drzewnej koło Lidzbarka

W Klonowie, niewielkiej miejscowości nieopodal Lidzbarka w powiecie działdowskim, doszło do rozległego pożaru w dwóch halach produkcyjnych zajmujących się przetwórstwem drewna. Ogromny pożar wybuchł nagle około godziny 1 w nocy, a alarm do służb ratowniczych wpłynął nieco przed 2.

Obecnie wiadomo, że płomienie strawiły dwie obszerne hale produkcyjne wyposażone w maszyny do obróbki drewna. Pierwsza z nich miała wymiary 10×100 m, zaś druga – 30×14 metrów. Mimo intensywnego rozprzestrzeniania się ognia, strażakom udało się uchronić sąsiednie budynki mieszkalne i biurowe. Na miejscu zdarzenia pracuje obecnie 19 zastępów straży pożarnej, co przekłada się na aktywne zaangażowanie 87 osób.

Podczas działań gaśniczych kluczowe było zabezpieczenie budynków znajdujących się w bliskim sąsiedztwie palących się hal – zarówno mieszkań jak i biura. Niestety obydwie hale zostały kompletnie zniszczone przez ogień. Na szczęście, w momencie wybuchu pożaru w budynkach nie przebywały żadne osoby, więc nie odnotowano ofiar ani poszkodowanych – informował kapitan Jakub Poniatowski, przedstawiciel straży pożarnej w Działdowie.

Ostateczne przyczyny wybuchu pożaru oraz oszacowanie strat pozostają do ustalenia przez specjalistów. Aktualnie nadal trwają prace związane z dogaszaniem ognia. Nikt z zaangażowanych w akcję ratowniczą osób nie ucierpiał.