Inspektor Jan Markowski przekazał obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiej Policji w Olsztynie

Inspektor Jan Markowski, po 34-letniej służbie na stanowisku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, zdecydował się przejść na emeryturę. Ceniony w szeregach policji za swoją doświadczoną pracę, zostanie zastąpiony przez innego wybitnego funkcjonariusza.

Markowski rozpoczął swoją karierę policyjną na początku lat 90. XX wieku i specjalizował się w sektorze kryminalnym, zwalczając przestępczość gospodarczą i korupcję. Jego umiejętności i doświadczenie uczyniły go istotnym członkiem Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Komendy Głównej Policji.

Stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie objął w 2017 roku, gdzie był odpowiedzialny za nadzorowanie logistyki w garnizonie warmińsko-mazurskim. Został uhonorowany różnymi odznaczeniami za swoją służbę, w tym srebrnym medalem za długoletnią służbę, brązowym i srebrnym Krzyżem Zasługi, a także brązową, srebrną i złotą Odznaką Zasłużony Policjant.

W dniu 5 marca odbyło się oficjalne pożegnanie inspektora Markowskiego. Obecny Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, mł. insp. Paweł Krazue, podczas uroczystości wyraził swoje uznanie dla zasług Markowskiego, podkreślając jego 34-letnie poświęcenie dla ojczyzny, województwa i policji.

Podczas tej samej uroczystości został ogłoszony następca Markowskiego na stanowisku Zastępcy Komendanta. Mł. insp. Mariusz Wiśniewski, który posiada doświadczenie w pełnieniu tej funkcji, przejmie obowiązki Markowskiego. Wiśniewski w 2021 roku pełnił funkcję Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.