Samozwańcza interwencja kierowców przeciwdziała potencjalnej katastrofie drogowej

Tak oto dziarska postawa niektórych kierowców na drodze przyczyniła się do zatrzymania osoby, która pod wpływem alkoholu prowadziła pojazd. Kierowca ten miał w swoim organizmie prawie 3 promile alkoholu. Dzięki natychmiastowej reakcji świadków, ten nieodpowiedzialny 45-letni mężczyzna został zatrzymany i teraz będzie musiał stawić czoła konsekwencjom prawnym swojego czynu.

W czwartek (08.03.2024) o godzinie 22:00 oficer dyżurny jednostki policyjnej w Iławie został powiadomiony o incydencie z nietrzeźwym kierowcą, który miał miejsce w gminie Iława. Zgłoszenie zrobił inny uczestnik ruchu drogowego, który odważył się interweniować.

Zgłaszający osobę, która była na miejscu zdarzenia, poinformował policję, że podczas jazdy ulicami gminy Iława zauważył niepokojące zachowanie kierowcy forda jadącego przed nim, który poruszał się od prawej do lewej strony jezdni. Wskazał, że kierowca miał wyraźne trudności z utrzymaniem odpowiedniego kierunku jazdy, co nasunęło mu podejrzenie, że może on być pod wpływem alkoholu. Zgłaszający wskazał, że obecnie znajdują się na parkingu jednego z miejscowych lokali gastronomicznych w gminie Iława.

Na miejsce zdarzenia przybyli policjanci, którzy potwierdzili obawy zgłaszającego. Po przeprowadzeniu badania alkomatem u 45-letniego mężczyzny, okazało się, że miał on prawie 3 promile alkoholu we krwi. Co więcej, mężczyzna ten nie posiadał prawa jazdy. Ten mieszkaniec Iławy został więc zatrzymany i umieszczony w policyjnej celi. Teraz to sąd zdecyduje o dalszych losach tego kierowcy.

Potrzebne jest wyrażenie podziękowania dla tych obywateli, którzy wykazali odpowiedzialność i odwagę. Dzięki ich decyzji udaremniono dalszą jazdę kierowcy, który zagrażał bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego.