Innowacja i design: odsłonięcie zmodernizowanej hali Urania wzbudza podziw

Pod koniec następnego tygodnia, Olsztyn będzie mógł pochwalić się odnowioną, spektakularną halą Urania, która zostanie oficjalnie otwarta dla publiczności. Prace renowacyjne nad obiektem trwały ponad 24 miesiące i wydaje się, że cała praca i starania przekładają się na efekt końcowy, który przyciąga uwagę entuzjastów architektury z różnych stron kraju.

Za niecałe dwa tygodnie odbędzie się Galaktyczny Benefis Uranii, który symbolicznie zamknie etap prac renowacyjnych. Odnowiona Urania przeszła imponującą metamorfozę – choć zachowała swój charakterystyczny kształt kopuły, to teraz jest zupełnie odmiennym obiektem. Nowa Urania to połączenie nowoczesności i wizualnej atrakcyjności, co już teraz potwierdzają entuzjastyczne opinie osób, które miały okazję zwiedzić halę.

Z pierwotnej hali przetrwało jedynie 32 słupy z żelbetonu oraz konstrukcja ringu, która teraz podtrzymuje nową kopułę. Obecna struktura hali posiada niezwykle nowoczesne rozwiązania, takie jak ponad 160 kamer, pompy ciepła czy panele fotowoltaiczne. Świadczy o tym również fakt, że sieć elektryczna hali składa się z przewodów o łącznej długości przekraczającej 800 km.