Kontrole autokarów i busów szkolnych przeprowadzane przez olsztyńską policję i Straż Miejską

Jednostka Policji w Olsztynku we współpracy z lokalną Strażą Miejską, od wczesnych godzin środowej porannej (06.12.2023), przeprowadziła inspekcje autokarów i busów obsługujących szkoły na terenie gminy. Głównym celem tej inicjatywy była troska o bezpieczeństwo drogowe, zwłaszcza w kontekście pojazdów używanych do przewozu dzieci i młodzieży.

Tego dnia od bladego świtu, funkcjonariusze z Komisariatu Policji Olsztynek oraz Straży Miejskiej dokonywali szczegółowych kontroli autobusów szkolnych na terenie gminy. Skrupulatnie sprawdzali oni stan trzeźwości kierowców, ich uprawnienia do prowadzenia pojazdu, a także warunki techniczne pojazdów. Wśród nich między innymi: niezbędne wyposażenie, sprawność układu hamulcowego i kierowniczego, jakość opon, jak również ogólne bezpieczeństwo osób przewożonych.

W wyniku inspekcji 13 pojazdów, stróżowie prawa nie ujawnili jakichkolwiek nieprawidłowości, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu podróżujących w nich uczniów.

Podczas działań kontrolnych, funkcjonariusze nie omieszkali również przypomnieć o zasadach bezpiecznego podróżowania do szkoły i zachęcili do noszenia elementów odblaskowych. Wszystko to zostało przeprowadzone w trosce o najmłodszych pasażerów oraz ich poczucie bezpieczeństwa.