Emocjonujący pościg za młodym kierowcą w Olsztynku, który próbował uciec Policji

W Olsztynku, 21-letni mężczyzna postanowił rzucić wyzwanie mundurowym i rozpocząć niebezpieczną ucieczkę, przypominającą sceny z hollywoodzkich filmów sensacyjnych. Młodzieniec, determinowany do uniknięcia interwencji policji, jednak szybko odkrył, że funkcjonariusze byli dla niego szybsi.

Wydarzenie miało miejsce wieczorem 16 stycznia. Policjanci z Komisariatu w Olsztynku, przebywając w pobliżu lokalnej stacji benzynowej, spostrzegli osobowego forda. Kiedy kierowca ujrzał radiowóz, natychmiast ruszył do ucieczki, gwałtownie skręcając w jedną z pobliskich ulic.

Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu w celu przeprowadzenia kontroli drogowej. Jednakże, mężczyzna za sterem auta nie odpowiedział na dźwiękowe ani świetlne polecenie zatrzymania się. Bez namysłu przyśpieszył i kontynuował swoją ucieczkę po ulicach miasta. W pewnej chwili zdecydował się zatrzymać samochód i podjął próbę ucieczki pieszo.

Mundurowi po krótkim pościgu pieszo, zdołali jednak dogonić mężczyznę. Okazało się, że 21-latek, mieszkaniec powiatu olsztyńskiego, miał ważne powody do uniknięcia kontroli drogowej. Badanie alkomatem wykazało obecność w jego organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Co więcej, mężczyzna nie był posiadaczem prawo jazdy.

Na skutek incydentu, policjanci sporządzili dokumentację, która zostanie przekazana do sądu. Mężczyzna stanie przed sądem za ignorowanie polecenia zatrzymania się do kontroli drogowej, jazdę w stanie nietrzeźwości oraz kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.