Działania policji w Olsztynie: zatrzymanie osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości

Policja na bieżąco odnajduje i zatrzymuje osoby, które figuruje na listach poszukiwanych. Czasami te osoby zostają schwytane podczas kontroli dokumentów w ramach zwykłych interwencji, a niekiedy w miejscu ich stałego pobytu. Właśnie takie działania przeprowadziła olsztyńska Komenda Miejska Policji, która zatrzymała trzech mężczyzn w wieku 27, 54 i 31 lat. Wszyscy byli poszukiwani przez służby ścigania.

We wtorek 16 stycznia 2024 roku, jednym z zatrzymanych okazał się 27-latek. Mężczyzna został zidentyfikowany przez funkcjonariuszy w jednym z lokali w Olsztynie, gdy spał w miejscu publicznym. Po sprawdzeniu danych w systemach policyjnych okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności o długości 4 miesięcy i 15 dni.

Tego samego dnia na obszarze gminy Olsztynek, policja w jednym z prywatnych domostw zatrzymała kolejną osobę – 54-latka. Mężczyzna figurował na listach Sądu Rejonowego w Olsztynie jako osoba do zatrzymania. Jego kara wynosi 120 dni pozbawienia wolności za przestępstwo popełnione wcześniej.

Dzień wcześniej, 15 stycznia 2024 roku, w gminie Barczewo funkcjonariusze zatrzymali 31-letniego mężczyznę. Zgodnie z danymi z systemu policyjnego, miał on do odbycia zastępczą karę pozbawienia wolności na okres 5 miesięcy i 42 dni za wcześniejsze przestępstwa.

Wszyscy trzej mężczyźni: 27-latek, 54-latek i 31-latek zostali zatrzymani i teraz muszą odbyć swoje kary w zakładach karnych. Nie udało im się uniknąć odpowiedzialności za popełnione czyny.